Tudástól az Üzletig
Projekt címe: Tudástól az Üzletig – Tudásvagyon hasznosítása a Miskolci Egyetemen
Projekt azonosítója: 2019-1.2.1-EGYETEMIÖKO-2019-00003
Kedvezményezett neve: Miskolci Egyetem
Projektvezető: István Zsolt
Pénzügyi vezető: Bencsik Boglárka
TIP koordinátor: Dr. Nyiry Attila
Projekt összköltsége (Ft): 257 960 000 Ft
Támogatás intenzitása (%): 100%
Projekt kezdési dátuma: 2020.01.01.
Projekt befejezési dátuma: 2023.06.30.
Projekt összefoglaló:
2020 januárjában indult a Miskolci Egyetem legújabb projektje, melyre az intézmény 108 millió forint 100%-os intenzitású vissza nem térítendő pályázati forrást nyert el. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által támogatott projekt megvalósításával a Miskolci Egyetem is tagja lesz azon felsőoktatási intézmények táborának, ahol a jövőben technológiatranszfer is működik.
A projekt keretében a Miskolci Egyetem létrehozta és működteti a Technológia- és Tudástranszfer Igazgatóságot (TTI), melynek kiemelt feladata a megvalósítás során, hogy:
-
aktívan részt vállal a tudásvagyon hatékony hasznosításában, ezért olyan belső és külső egyablakos rendszert épít ki és működtet, amely segíti az Egyetem tudásvagyonának piacra vitelét. Ennek érdekében:
-
felméri, létrehozza és fenntartja a kompetencia adatbázist,
-
aktív kapcsolatot épít az egyetem ipari partnereivel,
-
a nagyvállalatok mellett a KKV-k piaci szegmensét is megcélozza,
-
a üzleti kapcsolatok hatékony fenntartása érdekében CRM adatbázist működtet,
-
rendezvényeket szervez a TIP partnereknek, támogatja a piaci partnerekkel közös KFI szerződések lebonyolítását.
-
Megismerteti az Egyetem kutatóival az Iparjogvédelem alapjait, illetve támogatást nyújt iparjogvédelmi ügyek előkészítésében, elindításában.
-
Közreműködik nemzetközi és hazai pályázatok koordinációjában, és ennek keretében H2020 és hazai pályázati infópontot működtet.
-
Támogatja a hallgatói innovációt azáltal, hogy:
-
speciális képzést indít el, amely segíti a mérnököket a vállalkozási ismeretek és innovációs menedzsment témákban,
-
egy olyan versenyt bonyolít le, amelynek győzteseit (minimum 3 projekt) - egy különített alap segítségével – támogatja, akiknek az ötlettől a prototípus megvalósításáig kell eljutniuk.
A projekt kiemelt célja, hogy támogassa a versenyképes kutatási eredmények hasznosulását azáltal, hogy hidat képez a kutatók és az üzleti szféra között, innovatív termékek és szolgáltatások létrehozása érdekében.
Ezáltal hosszú távon fenntartható és szinergikus együttműködés alakul ki az Egyetem és a vállalatok között, mely tovagyűrűző hatásán keresztül elősegíti a régió gazdasági és társadalmi versenyképességét egyaránt.
A projekt eredményeképpen az Egyetem versenyképessége és értékteremtő képessége hosszú távon nő – elérendő cél és érték lesz a Miskolci Egyetem falain belül tanulni, továbbá az Egyetem regionális hatása is kiszélesedik.
Az infrastrukturális fejlesztések hosszú távon bővülnek, újabb innovációs célokat szolgálva ezzel. Az Egyetem gazdaságszervező funkciója növekszik: fejlődik a beszállítói hálózat, szorosabb együttműködés lesz jellemző a vállalatokkal és több nagyvállalat választja a térséget telephelyéül. Az Egyetem nemzetközi hatása kiszélesedik.