„NYELVKALAND ME”

Projekt címe: „NYELVKALAND ME”

Projekt azonosítója: EFOP-3.2.14-17-2017-00005

(Fő)kedvezményezett neve:  Miskolci Egyetem

Projektvezető: Dr. Pataki Éva
Szakmai vezető: dr. Bikics Gabriella
Pénzügyi vezető: Szeles Judit

Projekt összköltsége (Ft): 409 917 495
ME támogatás összege (Ft): 409 917 495
ME támogatás intenzitása (%): 100

Projekt kezdési dátuma: 2017.10.01.
Projekt befejezési dátuma: 2021.02.28.

A projekt átfogó célja: Kalandos élménnyé tenni a nyelvtanulást az Észak-Magyarországi régió középiskolás diákjai számára, hogy fejlődjön az idegen nyelvtudásuk, sikereket érjenek el a munka világában és magánéletükben, hozzájárulva ezzel boldogulásukhoz, az esélyegyenlőséghez és a régió fejlődéséhez.

Ezen cél eléréséhez az alábbi tevékenységeket hajtjuk végre:

• Miskolci Egyetem nyelvi intézetei innovatív, élményalapú programot dolgoznak ki a középiskolai tanulók valós igényeire támaszkodva,
  • a Miskolci Egyetem nyelvszakos hallgatói a program keretében a Screenager szoftver és digitális oktatási felület alkalmazásával, valamint kreatív, vidám, életszerű feladatokkal élményalapú, iskolán kívüli foglalkozásokat tartanak,
  • a képzések játékossá és gyakorlat-orientálttá tétele,
  • a projektbe bevont középiskolai nyelvtanárok élményalapú továbbképzése,
  • játékos módszertan kidolgozása, ezáltal a középiskolai nyelvtanítás megújulása,
  • az Egyetem-oktatók-hallgatók-középiskolák összekapcsolása,
  • a felsőoktatási oktatók, dolgozók, gyakorlati szakemberek képességeinek és készségeinek javítása,
  • hallgatói ismeretek bővítését célzó könyvtári szolgáltatások, digitális kompetenciák fejlesztése.