RING 2017

Projekt címe: Fenntartható Nyersanyag-gazdálkodási Tematikus Hálózat – RING 2017

Projekt azonosítója: EFOP-3.6.2-16-2017-00010

Kedvezményezett: Miskolci Egyetem

Megítélt támogatás: 1 382 547 590,- Ft
Támogatás intenzitása: 100%

Támogatás időtartama: 2017.07.01. – 2021.03.31.
Projekt befejezésének várható időpontja: 2021.03.31.

Projektmenedzser: Földessy Aranka
Szakmai vezető: Dr. habil Faitli József
Pénzügyi vezető: Dr. Varga Beatrix

Partnerek:
  • Miskolci Egyetem (konzorciumvezető)
  • Szegedi Tudományegyetem
  • Pécsi Tudományegyetem
  • Soproni Egyetem

Indulás
a) A fókuszterületeken meghatározott integrált kutatócsoportok létrehozása és működtetése, közös erőforrás használat és menedzsment az alábbi fókuszterületeken.

Kompetencia növelés
b) A kutatócsoportok eredményeiken keresztüli nemzetközi beágyazottságénak és pályázati kompetenciáinak növelése.

Életpálya
c) A kutatócsoportok fenntarthatóságának érdekében a tehetséges hallgatók, PhD hallgatók és doktorjelöltek kapcsolása a kutatói hálózathoz, a kutatói sikereken és eredményességen keresztüli motiválásuk a kutatói életpálya megtartására.

Kutatói sejtek:
  • Szennyvizek és szennyvíziszapok hasznosítása, alacsony CO2 kibocsátási technológiák. Kutatói sejt vezetője: Szegedi Tudományegyetem
  • A települési szilárd hulladék (TSZH), mint másodlagos nyersanyagforrás. Kutatói sejt vezetője: Pécsi Tudományegyetem
  • Lignocellulózok hasznosítása. Kutatói sejt vezetője: Soproni Egyetem
  • WEEE - elektronikai és elektromos eszközök hulladékából értékes anyagok kinyerése. Kutatói sejt vezetője: Miskolci Egyetem
  • Nagytömegű ipari és bányászati hulladékok és melléktermékek innovatív hasznosítása. Kutatói sejt vezetője: Miskolci Egyetem