Projekt címe: E-mobilitáshoz használt energiahatékony öntött rézrotor nagyszériás sorozatgyártására alkalmas technológiájának és gyártócellájának kifejlesztése

Projekt azonosítója: GINOP 2.2.1-15-2016-00002

(Fő)kedvezményezett neve: Wieland eTraction Systems Korlátolt Felelősségű Társaság
Konzorciumi partnerek (amennyiben vannak): Miskolci Egyetem, Öntőgépszerviz Kft.

Projektvezető: Dr. Varga László
Szakmai vezető: Dr. Erdélyi János
Pénzügyi vezető: Rajhárd Bettina
Projekt asszisztens: Zsarnainé Gáthi Gabriella

A szerződött támogatás összege: 501 725 626 Ft, azaz ötszázegymillió-hétszázhuszonötezer-hatszázhuszonhat forint
A támogatás intenzitása: 62,657%
ME támogatás összege (Ft): 91 100 000 Ft
ME támogatás intenzitása (%): 100%

Projekt kezdési dátuma: 2017. 02. 13.
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2022.06.22.

A projekt tartalmának bemutatása:

A Wieland eTraction Systems Kft. (volt Breuckmann eMobility Kft.) és a konzorciumi tagok (az Öntőgépszerviz Kft. és a Miskolci Egyetem) a projekt keretében egy olyan gyártócellát fejlesztettek ki, amellyel rézzel kiöntött forgórészű aszinkronmotor gyártható nagy szériában.