Földi energiaforrások hasznosítása

Projekt címe: Földi energiaforrások hasznosításához kapcsolódó hatékonyság növelő mérnöki eljárások fejlesztése

Honlap: https://www.afki.hu/Pulse-projekt

Projekt azonosítója: GINOP-2.3.2-15-2016-00010

A kedvezményezett neve: Miskolci Egyetem Alkalmazott Földtudományi Kutatóintézet
A kedvezményezett címe: 3515 Miskolc-Egyetemváros.

A projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja: 2016.09.01.
A projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2021.10.30.

A projektre megítélt támogatás összege: 1 653 402 661 Ft
A támogatás intenzitása a Projekt elszámolható összköltségének 100%-a.

Projektmenedzser: Jónás Béla Péter

A projekt kiemelt célja, hogy a ME AFKI kiemelkedő kutatási teljesítményével, valamint fejlesztési eredményeivel növelje tudományos potenciálját és biztosítsa meghatározó gazdasági jelenlétét. A projekt eredményei hozzájárulnak a nemzeti ásványvagyon készlet alapját képező, hagyományos és nem hagyományos szénhidrogének, valamint a szénhez kötött metán készleteinek kitermelését célzó intenzív termelési technikák (EOR, EGR, CBM, ECBM) fejlesztéséhez és ezen keresztül a hazai szénhidrogén potenciál újraértékeléseihez.