Mikroalga törzseken alapuló preventív célú takarmánykiegészítők termelése

Projekt címe: Immunstimuláló hatású és eddig nem alkalmazott mikroalga törzseken alapuló preventív célú takarmánykiegészítők termelése és intenzív halgazdaságokban történő hasznosítása

Projekt azonosítója: GINOP-2.3.2-15-2016-00058

(Fő)kedvezményezett neve: Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem

Szakmai vezető: Dr. Oláh Zoltán
Pénzügyi vezető: Simonné Halász Rita
Projekt asszisztens: Solczi Ágnes

A projekt befejezési dátuma: 2021.09.10.

A szerződött támogatás támogatási összege: 741 711 241 Ft

Konzorciumi tagok

Támogatás összege

Támogatás mértéke

Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem

209 638 428 Ft

100%

Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság

169 169 906 Ft

Miskolci Egyetem

114 987 386 Ft

Szegedi Biológiai Kutatóközpont

247 915 521 Ft

100%

A projekt célja újonnan kidolgozott eljárásokra épülő, zárt rendszerű algatenyésztési technológiával nyert magas hozzáadott értékű mikroalga biomassza előállítása, illetve annak haltakarmányban történő hasznosítása. A fejlesztés eredményeként egyedi, korábban nem leírt összetételű mikroalga-tartalmú haltakarmány-kiegészítő fejlesztése valósul meg, amely élettanilag kedvező hatású, így hozzájárul az intenzív halnevelésben gyakori stresszhelyzetek okozta megbetegedések kiküszöböléséhez és a halak fejlődéséhez.