Innovatív finomőrlési-szemcsetervezési technológiák laboratórium fejlesztése

Projekt címe: Innovatív finomőrlési-szemcsetervezési technológiák laboratórium fejlesztése a Miskolci Egyetem Fenntartható Természeti Erőforrás Gazdálkodás Kiválósági Központban

Projekt azonosítója: GINOP 2.3.3-15-2016-00019

(Fő)kedvezményezett neve: Miskolci Egyetem

Projektvezető: Dr. Mucsi Gábor
Szakmai vezető: Dr. Mucsi Gábor
Pénzügyi vezető: Papp Sándorné
Projektvezető helyettes: Dr. Rácz Ádám

Projekt összköltsége (Ft): 145 302 000 Ft
ME támogatás összege (Ft): 145 302 000 Ft
ME támogatás intenzitása (%): 100

Projekt kezdési dátuma: 2017.04.01.
Projekt befejezési dátuma: 2020.03.31.

Jelen projekt keretében egy innovatív finomőrlési-szemcsetervezési technológiák laboratórium kialakítását tűztük ki célul, amelyben a finomőrlés (beleértve a nanoőrlést) és szemcse elemzés tématerületeinek eszközparkját szeretnénk magasabb szintre emelni, tudás-centrumot létrehozva. A projekt keretében 6 eszközt és 1 modellező szoftvert szerzünk be, melyek a tudatos termékszabályozáshoz, anyagjellemzők méréséhez kapcsolódnak, javarészt országosan egyedülállóak. A berendezések sorra: kamerás szemcseméret-elemző, multifunkciós por reométer, nagy energiasűrűségű bolygómalom, izotermikus kaloriméter, asztali pásztázó elektron-mikroszkóp, BET fajlagos felület mérő, végeselemes módszeren alapuló, szemcsés anyagok viselkedését modellező szoftver. A projektben beszerzendő eszközök kiegészítik a Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet és az intézmény (ME) többi laboratóriumaiban meglévő infrastruktúrát. Ily módon létrejön egy olyan eszközpark, amellyel komplex módon tudjuk kutatni a mikronizált és nanonizált anyagok előállítási körülményei és azok anyagjellemzői közötti összefüggéseket.